Co oferuję nam trening?

Kulturystyka to sport, który kształtuje charakter.

Kulturystyka to sport, który kształtuje charakter. Oprócz aktywności fizycznej, jaką za sobą niesie nieodłącznym elementem jest także trening umysłu. Dzięki systematycznym treningom kształtujemy w sobie wiele cech, które pomagają nam w życiu codziennym.Co tak naprawdę oferuję nam trening oprócz litrów wylanego potu?

➡Cierpliwość – to cecha, która przydaje się nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym. Nigdy efekty nie przychodzą łatwo. Ciało nie zmienia się w tydzień, nawyki żywieniowe również nie zmieniają się w tydzień. Często na efekt musimy pracować miesiącami. Ten, kto nie ma cierpliwości, nigdy nie osiągnie długoterminowych celów. 

➡Dyscyplina – aby regularnie ćwiczyć niezbędna jest dyscyplina bo nikt inny nie zrobi treningu za Ciebie! Tą cechę kształtujemy w momencie, kiedy zamiast kanapy i pilota wybieramy trening. Ten sport to walka z samym sobą i własnymi słabościami.➡Akceptacja – regularne ćwiczenia wiążą się z bardziej wysportowaną sylwetką. Pozbywamy się zbędnych kilogramów, a nasze ciało nabiera lepszych kształtów. Dzięki temu zaczynamy bardziej akceptować siebie.


➡Pokora – często oczekujemy szybkich efektów swojej pracy. Chcemy za dużo i za szybko a najlepiej to ciągnąc dwie sroki za ogon. Niestety w trakcie ćwiczeń zdarzają się momenty, w których nie możemy wykonać treningu z powodów niezależnych od nas. Takie sytuację często powodują, że robimy krok w tył i właśnie te chwile uczą nas pokory. Aby osiągnąć długofalowy cel, trzeba dostosowywać się do zaistniałych sytuacji. Nie jest to łatwe, szczególnie, jeśli nasze plany się oddalają. Potrzebna jest wtedy podwójna dyscyplina i konsekwencja i powrót na właściwe tory zaraz jak będzie to możliwe. 

➡Siła psychiczna - uczymy się pokonywać ból i działać poza strefą komfortu. Doskonale wiemy, że nasze możliwości leżą o wiele dalej i możemy osiągnąć o wiele więcej, niż podpowiada nam głowa. Aktywność fizyczna uczy nas pokonywania własnych słabości i kontrolowania dyskomfortu.

➡Świadomość – regularna aktywność fizyczna pozwala zwiększyć świadomość ciała, co ułatwia prawidłowe czytanie jego reakcji, ale i panowanie nad nim w sytuacjach stresowych. Uczymy się odczytywać sygnały z niego płynące, wiemy, kiedy jesteśmy przemęczeni, a kiedy można dołożyć dodatkowe obciążenia. To wszystko daje nam lepszy kontakt ze sobą.

➡Radość – To uczucie, kiedy po solidnym wysiłku fizycznym masz ochotę przenosić góry… To są właśnie endorfiny (hormony szczęścia) wytwarzane po intensywnym wysiłku fizycznym, które sprawiają, że mamy więcej pozytywnej energii, odwagi i chęci do działania.Aktywny tryb życia daje nam coś więcej, niż tylko piękną sylwetkę. Dzięki ćwiczeniom kształtujemy swój charakter nabywając nowe umiejętności i cechy charakteru.

Dlatego w sportowcach możemy zauważyć tak wiele pozytywnej energii, nieskończonej determinacji i dystansu do życia. 

Instagram

           

Wszystkie prawa zastrzeżone www.fitheroes.pl
projekt i wykonanie: